Gminy

Gmina bez elektrośmieci

Niezmiernie miło nam poinformować, że program Gmina Bez Elektrośmieci otrzymał poparcie Ministra Środowiska Pana Marcina Korolca (zobacz pismo).

Zapraszamy gminy do programu „Gmina Bez Elektrośmieci". W ramach tego działania przeprowadzimy ankiety dotyczące polityki gmin w zakresie gospodarki elektroodpadami. Wyniki ankiet pozwolą nam zidentyfikować  najważniejsze problemy i wyzwania, jakie stają przed jednostkami samorządu terytorialnego w tym zakresie, ale również umożliwią poznanie przykładów, jak z tymi wyzwaniami radzą sobie samorządy.

Najciekawsze przykłady działań gmin w zakresie elektrośmieci zostaną opublikowane na naszym portalu. Przyznamy też wyróżnienia tym gminom, które podzielą się z nami najbardziej inspirującymi dobrymi praktykami.

Zapraszamy też do współtworzenia pierwszej w Polsce internetowej mapy gminnych punktów odbioru elektrośmieci. Bezpłatnej rejestracji punktów każda gmina może dokonać za pośrednictwem naszego portalu. UWAGA: w zakładce Do Pobrania w Dziale Multimedia można pobrać baner na stronę internetową gminy, który będzie odsyłał mieszkańców Państwa gminy do mapy z wprowadzonymi przez Państwa punktami odbioru elektroodpadów.

 

  © UNEP/GRID-Warszawa 2017  |  grafika: Centrum UNEP/GRID-Warszawa, itp-itd  |  Zdjęcia